Koszyk

Lunderland organiczne łuski babki płesznik BIO

53,00 zł
Brutto
  • produkt organiczny
  • bez smaku i zapachu
Waga : 150g
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Guarantee safe & secure checkout

Lunderland organiczne łuski babki płesznik BIO


Delikatna mączka, która jest czystym, naturalnym produktem wytwarzanym z zewnętrznej powłoki nasion babki płesznik, znana także jako Psyllium. Łuski babki płesznik zawierają dużo śluzu i rozpuszczalnego błonnika, które działają prebiotycznie w jelicie i wspierają zdrową florę jelitową.

Lunderland organiczne łuski babki płesznik BIO to produkt pozbawiony smaku i zapachu. Występuje w postaci sproszkowanej i nie zawiera żadnych dodatków ani wypełniaczy.

Produkt organiczny, pochodzący z certyfikowanych upraw. Sprawdź certyfikat BIO na stronie producenta.


Zastosowanie BABKI płesznik:
Łuski Psyllium działają pomocniczo w dolegliwościach jelitowych oraz problemach z trawieniem. Dzięki bardzo dużej zdolności pęcznienia i tworzenia śluzu łuski babki płesznik regulują procesy trawienia. Są pomocne przy biegunce, zaparciach, zbyt twardym lub zbyt małym stolcu. Można je również stosować przy problemach z gruczołami odbytu lub kwasicy (jedzenie trawy). Napęczniałe łuski babki płesznik zwiększają objętość karmy, a tym samym przyczyniają się do szybszego nasycenia zwierząt. Ponadto, łuski Psyllium są również pomocne w przypadku nadkwasoty, ponieważ są zasadotwórcze i wiążą nadmiar kwasów.

Dawkowanie:
Koty i psy mogą spożywać dziennie 1 g łusek babki płesznik na 5 kg masy ciała. Zalecamy rozpocząć podawanie od małej ilości, powoli dochodzić do dziennej dawki. 


Nie podawać łusek Psyllium w suchej postaci, należy pozwolić im napęcznieć w dużej ilości wody (wymieszać łuski Psyllium z wodą w proporcji 1:20) i namaczać przez ok. 15 minut. Jeśli stolec jest zbyt twardy, można dodać więcej wody. Następnie wymieszać z karmą.


Łuski babki płesznik mogą utrudniać wchłanianie leków, dlatego prosimy o podawanie ich po upływie dłuższego czasu od zażycia!

Lunderland
Lunderland-luskiBP-015
1 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: