Pharmox PEA dla psów i kotów w każdym wieku


Co to jest PEA?
PEA (Palmitoylethanolamide) jest związkiem naturalnie występującym w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków. Syntetyzowany jest w organizmie z aminokwasu I-fenyloalaniny. PEA jako neuroprzekaźnik i neuromodulator ma wpływ na układ nerwowy. Udowodniono, że PEA jest w stanie przekraczać barierę krew-mózg i dostawać się do ośrodkowego układu nerwowego. Jednym z efektów, jaki wywołuje w mózgu jest uwalnianie β-endorfiny odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności. PEA zwiększa ilość dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania), serotoniny i noradrenaliny. Warto podkreślić, że za niski poziom serotoniny w organizmie skutkuje uczuciem zmęczenia, zwiększoną wrażliwością na ból, nadmiernym apetytem na węglowodany, czasem agresywnymi zachowaniami. Bez właściwego poziom serotoniny i dopaminy nie ma dobrego samopoczucia, dotyczy to zarówno człowieka jak i zwierząt domowych i wszystkich ssaków. Dlatego PEA jako „stymulator” produkcji endorfin, dopaminy, serotoniny jest niezwykle istotny.


Kiedy stosować PEA dla kotów? Pharmox PEA polecana jest szczególnie:

 • dla kotów zmagających się z przewlekłymi bólami – stawowymi, zwyrodnieniowymi, neurologicznymi
 • dla kotów starszych w celu zwiększenia poziomu energii, poprawy samopoczucia i witalności, złagodzenia stanów bólowych
 • dla kotów z nadwagą – w celu poprawy metabolizmu, regulacji poziomu glukozy, kontroli apetytu i lipolizy - PEA intensyfikuje procesy pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej.


Kiedy stosować PEA dla psów? Pharmox PEA polecana jest szczególnie:

 • dla psów zmagających się z przewlekłymi bólami – stawowymi, zwyrodnieniowymi, neurologicznymi
 • dla psów starszych w celu zwiększenia poziomu energii, poprawy samopoczucia i witalności, złagodzenia stanów bólowych
 • dla psów z nadwagą – w celu poprawy metabolizmu, regulacji poziomu glukozy, kontroli apetytu i lipolizy - PEA intensyfikuje procesy pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej
 • dla psów uprawiających wszelkie aktywności sportowe – w celu poprawy wytrzymałości i wydolności organizmu, podwyższenia odporności na ból i zmęczenie
 • dla psów uczestniczących w zawodach - w celu zwiększenia poziomu energii i motywacji, zmniejszenia podatność na stres i intensywności reakcji w sytuacjach stresowych, rozluźnienia napięcia mięśni
 • dla psów uczących się – przed szkoleniami czy treningami – w celu poprawy koncentracji, zwiększenia umiejętności zapamiętywania, zwiększenia poziomu motywacji


Badania naukowe
PEA znana była naukowcom już w latach 50-tych XX wieku, jednak szerokie zainteresowanie mechanizmem działania PEA pojawiło się dopiero po publikacji wyników pracy laureatki Nagrody Nobla, prof. Rity Levi-Montalcini w 1993 r. PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i zapaleniu nerwów. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w leczeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych.


Gdzie występuje PEA?
Organizm ssaków pozyskuje PEA z pożywienia bogatego w fenyloalaninę.Najważniejszym źródłem fenyloetyloaminy dla człowieka  jest czekolada, niewskazana jednak dla zwierząt domowych . Występuje również w innych produktach:świeżym łososiu, wołowinie, nasionach soi, soczewicy czerwonej, nasionach lnu, pestkach dyni, a więc w produktach które rzadko podajemy zwierzętom domowym.


Działanie i właciwości preparatu PEA:

 • łagodzenie stanów bólowych - PEA został szeroko przebadany jako środek stosowany w bólach przewlekłych i neuropatycznych. W przypadku zwierząt domowych PEA z powodzeniem stosowany jest w łagodzeniu stanów bólowych i przewlekłych stanów zapalnych, w tym bólów stawowych. PEA obniża również wrażliwość na ból np. podczas i po uprawianiu sportu.
 • poprawa nastroju i zwiększenie motywacji - PEA wpływa korzystnie na poprawę nastroju. Zwiększa wytwarzanie β-endorfiny (związku wytwarzanego przez mózg, zapewniającego odczuwanie przyjemności) i dopaminy (neuroprzekaźnik odpowiedzialny za nastrój oraz poziom energii i motywacji do działania).
 • redukcja masy ciała - naukowcy wskazują, że PEA może ona brać udział w procesie spalania tłuszczu. Związane jest to prawdopodobnie z faktem, że PEA zwiększa ciśnienie krwi, a tym samym przyspiesza metabolizm. Zauważa się także, że suplementacja tego związku pomaga kontrolować apetyt.


Sposób podawania dla kotów:
Należy podać kotu kapsułkę (lub wysypać z niej proszek) i dodać do pożywienia. Dawkę dopasować do wagi zwierzęcia wg tabeli podanej poniżej i na opakowaniu.

  Waga do  /    dzienna dawka
  3 kg           /   100 mg (1/4 kapsułki)
 pow. 3 kg  /    200 mg (1/2 kapsułki)


Sposób podawania dla psów:
należy podać psu kapsułkę (lub wysypać z niej proszek) i dodać do pożywienia. Dawkę dopasować do wagi zwierzęcia wg tabeli podanej poniżej i na opakowaniu.

PIES
  Waga do   /   dzienna dawka
       10 kg    /   1 kapsułka
  10-25 kg   /    2 kapsułki
pow.25 kg  /   3 kapsułki

Dobre efekty uzyskuje się podając okazjonalnie, kiedy jest potrzeba podniesienia wydolności organizmu lub zdolności poznawczych. Wskazana jest także stosowanie przerw w przyjmowaniu PEA.


Skład PEA:
1 kapsułka zawiera Palmitoylethanolamid(PEA) 400 mg; Kapsułka: HPMC (wegetariańska).


Informacje dot. alergii: Nie zawiera glutenu, drożdży, laktozy, cukru, sztucznych barwników i aromatów ani konserwantów. 


Ostrzeżenie: W razie wątpliwości należy najpierw zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Chronić przed dziećmi. Nie stosować preparatu Pharmox Dog and Cat PEA 100% Pure w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15-25°C).

Pharmox
Pharmox suplement

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii: