Cani Agil to preparat żywieniowy dla psów do profilaktyki i leczenia schorzeń tkanek chrzęstnych, kostnych i ścięgien.


Cani Agil przeznaczony jest dla psów:

 • rosnących, szczególnie dużych ras;
 • wszystkich ras z oznakami schorzeń aparatu ruchu (dysplazja, artrofia, kontuzje);
 • sportowych i służbowych, poddawanych obciążeniu fizycznemu;
 • starszych, jako regenerator kości i stawów;


Aby uniknąć większości nadwyrężeń i zachorowań stawów Państwa psa podajemy poniżej kilka sposobów na zmniejszenie ryzyka powstania schorzeń ścięgien i kości:

 • utrzymuj prawidłową wagę psa (psy z nadwagą są częściej narażone na schorzenia narządu ruchu niż psy z mniejszą wagą ciała (Kealy etal.2000)
 • ogranicz energetyczność pokarmu w okresie wzrostu psa szczególnie u psów ras dużych, aby nie rósł zbyt szybko.
 • stosuj regularny, spokojny trening, psy muszą mieć ruch!
 • dodawaj do karmy, jeśli to potrzebne, dodatek preparatów wspomagających rozwój chrząstek, stawów i ścięgien.

 

Substancje aktywne preparatu CaniAgil:

 • Mrożony i suszony ekstrakt z nowozelandzkiego małża – Perna canaliculus (skład: 15 % ekstrakt – w dawce leczniczej  0,6 g na10 kg wagi ciała psa). Nowozelandzki małż (Perna canaliculus) zawieranaturalny kompleks substancji aktywnych w postaci glukozoamin (GAGs), specyficzne Omega-3 nienasycone kwasy tłuszczowe(eikozatetrainowy-ETA 20:4ω3), aminokwasy będące podstawowym budulcem dla chrząstek, mikroelementy (cynk,miedź, mangan) oraz naturalne antyutleniacze. Udowodniono, że w warunkach naturalnych, zastosowana dawka 0,45g na 10 kg wagi ciała psa, przy trwającym przewlekłym zapaleniu stawów (artroza) wystarczyła do uzyskania pozytywnych efektów w likwidowaniu objawów artrozy (Bierer & Bui, 2002). Po podaniu Perna canaliculus zmniejszał się ból, sztywność więzadeł i następował szybszy powrót do zdrowia po wysiłku fizycznym. Powyższe pozytywne działanie należy przypisać całemu aktywnemu kompleksowi wyizolowanemu z małża, a nie tylko glukozoaminie (co udowodniono doświadczalnie !). Ogromna część tego pozytywnego działania przypada na właściwości kwasu eikozatetrainowego (ETA), który spełnia zadanie substancji przeciwzapalnej i przeciwbólowej. Zatem, dodatek do karmy kompletnego ekstraktu z małża i jego muszli będzie zdecydowanie bardziej efektywne i tańsze, niż podawanie tylko samej sproszkowanej muszli lub pojedynczej substancji jak siarczan chondroityny czy glukozoaminy.
 • Omega-3 nienasycone kwasy tłuszczowe (Skład: koncentrat tłuszczu ryb o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3-EPA 20:5 ω3 oraz DHA 22:6 ω3). Dzięki odpowiedniemu poziomowi tych kwasów tłuszczowych utrzymuje się naturalna równowaga pomiędzy omega-6 i omega-3 w pokarmie. Dodatek Omega-3 nienasyconych kwasów tłuszczowych w krótkim czasie manifestuje się ich naturalnymi właściwościami przeciwzapalnymi w obrębie chrząstek i ścięgien. Proces zapalny, działający destrukcyjnie na chrząstki, a także ból towarzyszący zapaleniu ustępują szybko dzięki działaniu omega-3 nienasyconym kwasom.
 • Czarci pazur (Harpagophyti radix) to południowo-afrykańskie pnącze (a konkretnie jego korzeń) jest znane ze swoich właściwości leczniczych we wszelkich stanach chorobowych narządu ruchu. Tak jak w przypadku produktów zielarskich, cały naturalny kompleks jest zdecydowanie bardziej efektywny niż pojedyncze substancje. Naturalne flawonoidy wpływają stabilizująco na metabolizm tkanki chrzęstnej oraz formowanie powierzchni stawowych kości, usprawniając funkcjonowanie stawów.
 • Witamina E - odgrywa istotną rolę w ochronie nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3) oraz komórek tkanki chrzęstnej przed procesami utleniania przez wolne rodniki. Występują one w znacznych ilościach w trakcie trwania procesu zapalnego.Witamina E jest zatem konieczna dla stabilizacji błon komórkowych, a szczególnie komórek mięśni szkieletowych. Jest to jedno z pełnionych przez nią zadań koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania i odbudowy tkanek.
 • Witamina C (Dodatek: 2.750 mg/kg - odpowiada 10 mg Vit  C na 10 kg wagi ciała psa jako dawka polecana) Witamina C jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu. W trakcie stresu (związanego np. z bólem), witamina C „własna” może nie sprostać swojemu zadaniu. Dodatek witaminy C dla psów ze zmianami chorobowymi  ścięgien i chrząstek pomoże w utrzymaniu na optymalnym poziomie procesów tworzenia kolagenu i stabilizacji tkanki chrzęstnej. Jako antyutleniacz, witamina C spełnia również funkcję ochronną przed szkodliwym działaniem wolnych rodników na komórki chrząstek.
 • Nienasycone kwasy tłuszczowe wpływając pozytywnie na metabolizm białek, są niezbędne w przemianach tkanki mięśniowej i tkanki chrzęstnej.


Sposób użycia i dawkowanie preparatu:
tabletki CaniAgil są chętnie zjadane przez psy, a dawka lecznicza to 1 do 1,5 tabletki na 10 kg wagi ciała psa na dzień.
CaniAgil tabletki to produkt całkowicie naturalny.

Anivital
cani-agi-T0060

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii: