Karma wekowana Cats Plate chicken to pełnowartościowa karma dla kotów z mięsa z kurczaka.


Zawiera łącznie około 90% kurczaka w tym aż 75% mięsa mięśniowego o jakości human grade.


Dzięki odpowiednio zestawionym składnikom karmy Cats Plate odzwierciedlają naturalną dietę kotów, są łatwo przyswajalne i nie powodują problemów trawiennych.

  • nie posiadają zbóż ani dodatku roślin strączkowych;
  • zawierają odpowiednio wysoką dawkę TAURYNY;
  • dieta jest łatwostrawna i zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe kota;
  • karmy Cats Plate nie zawierają substancji konserwujących, sztucznych barwników i aromatów;
  • mięso w naszych karmach NIE jest oddzielane mechanicznie;


Skład karmy Cats Plate KURCZAK:
mięso z kurczaka (udo) 75%, serca i żołądki z kurczaka 8% wątroba z kurczaka 5%, olej Omega3 z łososia 6,4%, mączka ze skorupek jaj 3%, drożdże piwne, algi morskie, agar, suszona krew wołowa, mniszek lekarski. Tauryna 2800mg/kg


Analiza składu karmy:
białko 11,8%, tłuszcze 7,8% (w tym nasycone 2,3%), węglowodany 1,1% (w tym cukry 0,7%), błonnik 0,2%, wilgotność 80%


Dlaczego w kociej diecie tak ważne są niektóre suplementy?


Tauryna - to niezbędny aminokwas, który pozwala kotom żyć i funkcjonować normalnie. Kot żyjący na wolności poluje na myszy, które w pełni zaspokajają jego zapotrzebowanie na taurynę. Kotom żyjącym w warunkach domowych, trzeba ją podawać, albo w postaci suplementu, albo w postaci zdrowej, pełnowartościowej karmy. Brak tego składnika w diecie może powodować szereg chorób takich jak: forma centralnego zwyrodnienia siatkówki (CRD), zastoinowej niewydolności serca, może prowadzić do niepłodności lub zaburzeń żołądkowo-jelitowych.


Algi morskie- to źródło jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Algi poprawiają stan uzębienia, ograniczając narastanie niebezpiecznej płytki nazębnej a jednocześnie poprawiają zapach z kociego pyszczka.


Mączka ze skorupek jaj - jest doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, głównego budulca kości. Wapń wpływa też na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz serca, gdyż odpowiada za siłę i częstotliwość skurczów , krzepnięcie krwi i tworzenie hemoglobiny. Bierze też udział w tworzeniu i funkcjonowaniu hormonów. Niezmiernie ważne jest, aby utrzymać odpowiednią równowagę między wapniem a fosforem.Wapń bardzo słabo przyswaja się z produktów mięsnych, stanowiących bazę kociej diety. Fosfor natomiast przyswaja się o wiele łatwiej, dlatego przy złej diecie nie trudno o zachwianie proporcji tych mikroelementów. Zaburzenie równowagi fosforu i wapnia może prowadzić do odwapniania kości, ich kruchości, łamliwości, lub ich nadmiernego zwapnienia.


Zalecane dawkowanie dla kota domowego i sterylizowanego:

do 3 kg - 1,6 słoika

4 kg - 1,9 słoika

5 kg - 2,2 słoika

Dogs Plate
DogsP-cat-100-chick

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii: