Koszyk
  • Obecnie brak na stanie

Lunderland liofilizowane całe zielone małże

47,00 zł
Brutto
Waga : 50g
Ilość
Obecnie brak na stanie

Guarantee safe & secure checkout

Całe liofilizowane zielone małże nowozelandzkie (Perna Canaliculus) to doskonała naturalna przekąska / nagroda dla psów i kotów. Wspomaga skutecznie układ kostno-stawowy. Nie zawiera żadnych dodatków, antyzbrylaczy i barwników.


Małże stanowią unikalny smakołyk i suplement w jednym. Lekkie, poręczne i podzielne stanowią wspaniały i zdrowy przysmak codzienny, a także treningowy.


Historia:
Od wieków mączka z zielonych małży nowozelandzkich stanowi element diety Maorysów, rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. W tej grupie etnicznej choroby stawów są praktycznie nieznane. Analiza małży wykazała bardzo dużą ilość użytecznych składników czynnych biologicznie, które są odpowiedzialne za rekonstrukcje i prawidłowe działanie stawów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na glikozaminoglikany, które potocznie nazywane są „pożywieniem dla stawów”.


Wysoka zawartość glikozaminoglikanów stanowi prawdziwy „pokarm dla stawów”. Glikozaminoglikany to polisacharydy (m.in. siarczan chondroityny, siarczan keratanu I i II, heparyna, siarczan heparanu), które są niezbędne do tworzenia i „smarowania” chrząstek stawowych.


Mączka z zielonych małży nowozelandzkich (Perna Canaliculus) to naturalny dodatek dla psów i kotów wspomagający skutecznie układ kostno-stawowy. Nie zawiera żadnych dodatków, antyzbrylaczy i barwników.


Małże Nowozelandzkie znane są ze swojego korzystnego działania na stawy i kości ze względu na swój skład:

  1. Kombinacja siarczanu chondroityny i glukozaminy: Glukozamina jest prekursorem (substratem) do produkcji glukozaminoglikanów (GAG), które są ważną częścią chrząstki stawowej. Jej podawanie może ograniczyć lub opóźnić rozwój zapalenia stawów i kości u psów i kotów. Siarczan chondroityny jest natomiast bardzo ważnym strukturalnym składnikiem chrząstki stawowej.
  2. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe: Mają działanie przeciwzapalne oraz odgrywają znaczącą korzystną rolę we wspomaganiu leczenia powiązanych z układem immunologicznym zapaleniach kości i stawów.
  3. Witamina E i C: Mączka z małży nowozelandzkich zawiera dużą ilośc przeciwutleniaczy, które zapobiegają uszkodzeniom komórek chrząstki stawowej przez wolne rodniki.
  4. Minerały: Cynk, miedź i mangan mają istotne znaczenie z punktu widzenia metabolizmu układu kostnego.
Lunderland
Lunderland przysmak

16 innych produktów w tej samej kategorii: