Lunderland CHONDROITYNA - mączka kostna to 100% zmielonych kości i chrząstek wołowych, jest naturalnym dodatkiem dla psów i kotów wspomagającym skutecznie układ kostno-stawowy.


Kości i chrząstki wołowe są naturalnie bogate w glukozaminoglikany (szczególnie w siarczan chondroityny i hialuron) oraz kolagen typu II, czyli peptydy kolagenowe.
Wszystkie naturalne składniki budulcowe tkanki chrzęstnej są w postaci biodostępnej i mają naturalny ciężar, ponieważ nie usunięto żadnych składników, ani nie dodano obcych substancji.


Siarczan chondroityny przyciąga duże ilości wody i wiąże ją, co umożliwia zbudowanie cząsteczek chrzęstnych, czyli proteoglikanów.
Jest niezbędny do odżywienia i smarowania stawów oraz chrząstki, a w konsekwencji do zachowania ich zdrowia i funkcjonalności. Siarczan chondroityny jest zatem ważnym składnikiem tkanki chrzęstnej, ponieważ znacząco przyczynia się do jej odporności na ścieranie.
Utrata siarczanu chondroityny z chrząstki jest jedną z najczęstszych przyczyn choroby zwyrodnieniowej stawów.


Lunderland chondroityna - mączka kostna zalecana jest w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, zapalenia stawów i dysplazji.


Przy tego typu schorzeniach rekomendujemy połączenie suplementacji chondroityną z naszym Kolagenem, Mączką z małży nowozelandzkich oraz Olejem Omega3.


Mniej znanym (ale potwierdzonym naukowo) działaniem chondroityny jest jej dobroczynny wpływ na trudno gojące się rany, a także po rożnego rodzaju urazach oraz w chorobach dermatologicznych, np. egzemach lub hot-spotach. Dodatkowo przyśpiesza regenerację nerwów i tkanki kostnej, polecana jest również w stanach zapalnych o różnej etiologii.

Skład preparatu chondroityna lunderland:
100% kości i chrząstek wołowych


Analiza składu:
81,9% białko; 4,96% siarczan chondroityny; 30,04% kolagen typu II; 7,89 glukozaminoglikany łącznie


Dawkowanie:
dorosłe psy i koty: codziennie 150 mg / 1 kg masy ciała.


UWAGA!!! Nie zaleca się podawania szczeniętom i kociętom przed zakończeniem etapu wzrostu.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu z dala od wilgoci.

Lunderland
Lunderland suplement

w tej samej kategorii

16 innych produktów w tej samej kategorii: